“Piyasadan memnun olmayan esnaf çözüm bekliyor”

“Piyasadan memnun olmayan esnaf çözüm bekliyor”
Yayınlama: 23.02.2022 01:21:33
957
A+
A-

Bahçelievler mahallesinde esnaf ziyareti yapan HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, giderlerin çok fazla artmasından dolayı piyasadan memnun olmayan esnafın yetkililerden çözüm beklediğini dile getirdi.

HÜDA PAR Merkez İlçe Başkanı Durmaz ve beraberindeki heyet, Bahçelievler mahallesinde bulunan Kudret Camisi etrafındaki esnafı ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi.

HÜDA PAR heyetine son dönemlerde yaşadıklarını anlatan esnaf, elektrik ve doğalgaz fiyatlarındaki artışın ve ürün fiyatlarına yapılan fahiş zamların satışlarını çok ciddi anlamda etkilediğini söyledi.

Esnaf ziyareti ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Durmaz, halkın alım gücünün düşmesinden dolayı iş yapamayan esnafın giderlerinin günden güne arttığına dikkat çekti.

“Geliri azalan esnafın gideri günden güne artıyor”

Durmaz, “Esnaf ziyaretlerimizde bu seferki durağımız Bahçelievler mahallesinde Mimar Sinan Caddesi üzerinde bulunan Kudret Camisi etrafındaki esnaflardı. Ziyaret ettiğimiz berber, terzi, emlakçı, çiğköfteci, marketçi, telefoncu, tamirci, tatlı imalatçısı, yemek fabrikası işletmecisi gibi esnaflara selam verdik, hasbihal ettik, durumlarını sorduk. Giderlerini karşılamakta zorlanan esnaf, piyasadan hiç memnun değil. Çünkü gelirleri azalan esnafın giderleri ise günden güne artmaktadır. Esnaf, rutin hale gelen zamlar ve halkın alım gücünün düşmesinden dolayı yüzünden iş yapamadığını ve bundan dolayı da giderlerini karşılamada bir hayli zorlandığını dile getirdi.” şeklinde konuştu.

“Satış yapamayan esnaflar şuanda zarar ediyor”

Esnafların yüksek gelen elektrik faturalarından şikayet ettiğini söyleyen Durmaz, “Elektrik ve doğalgaz faturalarındaki yükselişler, ürün fiyatlarına yapılan fahiş zamlar, artan maliyetler, yükseltilen kiralar ve maalesef vatandaşın alım gücünün düşmesinden dolayı azalan satışlar… Esnafın geneli bu sıkıntıları dile getiriyor ve bu konularla ilgili yetkililerden çözüm bekliyor. Esnafımız bu konuyla alakalı şikâyetlerinde haklıdır. Bu konuda yetkililer mutlaka bir çözüm üretmelidirler. Çünkü satış yapamayan esnafımız şuanda kar değil zarar ediyor. Böyle giderse mecburen bazı esnaflar kepenklerini kapatmak zorunda kalacak. Bu da işsizlik oranlarını daha da artıracak. Zaten memleketimizde işsizlik oranları ortalamanın üstündedir. Bu yüzden kısa bir sürede zamlara ve faturalara bir çözüm bulunmalıdır.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.