Rusya çocuk hastanesini vurdu! Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy isyan etti: Cinayetleri durdurun

RUS ordusunun Ukrayna’nın Mariupol şehrinde çocuk ve doğum hastanesini vurduğu bildirildi. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rus ordusunun düzenlediği hava saldırısı sonrasında “Hava sahasını hemen kapatın! Cinayetleri durdurun” paylaşımı yaptı ve vurulan hastanenin içinden görüntüler paylaştı.

Rusya çocuk hastanesini vurdu! Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy isyan etti: Cinayetleri durdurun
Yayınlama: 09.03.2022 21:29:14
519
A+
A-

RUSYA’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları 14’üncü gününde devam ederken Rus ordusu tarafından düzenlenen hava saldırısında Ukrayna’nın Mariupol kentinde bulunan çocuk ve doğum hastanesini vuruldu.

Saldırının ardından çocuk hastanesi tamamen kullanılamaz hale gelirken can kaybı ve yaralı sayısına ilişkin henüz açıklama yapılmadı.

Zelenskiy: Enkaz altında çocuklar var
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, hastanenin vurulduğunu doğrulayarak Ukrayna hava sahasının uçuşa kapatılması çağrısını yineledi.

Zelenskiy, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Rus birliklerinin hastaneye doğrudan saldırdığını ve enkaz altında çocukların olduğunu ifade ederek, “Vahşet! Dünya daha ne kadar terörü görmezden gelen bir suç ortağı olacak? Hava sahasını hemen kapatın! Cinayetleri durdurun! Gücün var ama insanlığını kaybediyor gibisin” ifadelerini kullandı.

Zelenskiy, vurulan hastanenin içinden görüntüleri de paylaştı.

Mariupol. Direct strike of Russian troops at the maternity hospital. People, children are under the wreckage. Atrocity! How much longer will the world be an accomplice ignoring terror? Close the sky right now! Stop the killings! You have power but you seem to be losing humanity. pic.twitter.com/FoaNdbKH5k

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.