“10 Bin dönüm arazimizi ekemiyoruz”

“10 Bin dönüm arazimizi ekemiyoruz”
Yayınlama: 31.10.2022 00:57:46
Düzenleme: 31.10.2022 00:58
377
A+
A-

DEMNAS Tarım Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Bedrettin Nasıroğlu, 10 bin dönüm tapulu ziraat arazisini köylüler yüzünden ekemediğini belirtti.

Basın mensuplarıyla bir araya gelen Nasıroğlu, 10 bin dönüm tapulu ziraat arazisini köylüler yüzünden sürüp ekemedikleri için 200 milyon zarara uğrayacaklarını söyledi.

“SALDIRIYA UĞRADIK”

Bir süredir kamuoyuna yansıyan haberlerin kendilerini üzdüğünü belirten iş insanı Nasıroğlu

“Bismil, Sinan köy mahallesinde yaşananlar, ailemiz ve şirketimiz ile alakalı çıkan dedikodular hiç de dilek etmediğimiz bir biçimde gündeme gelmekte. Sinan köy mahallesinde 10 bin dönüm Cumhuriyet tapulu arazi sahibi ve bölgesine yatırım yapma heveslisi bir iş insanı olma gayretinde olan şahsımın bu tip olaylar ile kamuoyunda gündeme gelmesi beni üzmektedir. Yüzyıllara dayanan köklü ailemiz ve 50 senedir emek ürünü ile çalışan, üreten, işveren, vergi veren, bölgesine, insanına yardımcı veren bize 16.10.2022 tarihinde Diyarbakır ili, Bismil ilçesi, Sinan köy kırsalında mülkiyeti ailemize ilişik olan bahçemizde DEMNAS Tarım A.Ş. Olarak bir dizi emek verme yürüttüğümüz esnada ellerinde taş, sopa ve yakıcı silahların bulunduğu yaklaşık 300 benlik kalabalık bir grubun saldırısına uğradık. Toprağı işgal olan ve saldırıya uğrayan taraf olmamıza rağmen maalesef kamuoyunda suçlu olarak lanse edildik. Yapılan bu eylemi gerçekleştirenler ile alakalı elbet ki savcılığa şikâyette bulunuldu ve bulunulmaya devam edilecektir”

dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.