Aşı olana hijyen seti

Aşı olana hijyen seti
Yayınlama: 14.09.2021 14:29:01
1.140
A+
A-

Batman Üniversitesi’nde 2021-2022 akademik yıl başladı. Fen Edebiyet Fakültesine aşı standı kurulunken, ‘Aşını ol, çantayı kap’ kampanyası ile aşı olan öğrencilere hijyen seti dağıtıldı.

YÜZDE 60 YÜZ YÜZE EĞİTİM

Akademik yılın açılışı ile birlikte Covid-19 salgınıyla mücadeleye destek vermek amacıyla üniversite bünyesindeki Fen Edebiyat Fakültesinde öğrenciler ve çalışanların yanı sıra vatandaşlar için aşı standı kuruldu. ‘Aşını ol, çantayı kap’ aşı kampanyası kapsamında aşı olan öğrencilere hijyen seti hediye edildi.
Burada konuşan Batman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necmettin Sezgin,
“Batman Üniversitesi olarak 13 Eylül 2021 tarihi itibariyle eğitim öğretime başlamış bulunmaktayız. Bugün itibariyle bir dersimiz olacak şekilde bir aşı kampanyası başlattık. Buradaki aşı kampanyamızda ‘Aşını ol çantanı kap’ sloganıyla hem öğrencilerimize, çalışanlarımıza, hatta vatandaşlarımıza bile açık olacak şekilde kampanyamızı başlattık. Eğitim Öğretimimiz bugün itibariyle başladı. Bu kapsamda YÖK’ün önerisi üzerine yüzde 60 yüz yüze, yüzde 40 online olacak şekilde hibrit bir modelle uygulayacağız. Bu anlamda bir buçuk seneden fazladır öğrencilerimizden uzak idik. Onları gerçekten özledik, onlar da bizi özlemiştir. Bu anlamda kendilerini görmekten son derece mutlu olacağız. Bu eğitim ve öğretim yılının hepimiz için hayırlı olmasını ve sağlıklı, verimli bir şekilde geçmesini diliyorum.”
dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.