Batmanlı müdürden Bartın’da ‘AFAD EĞİTİMİ’ seferberliği

Batmanlı müdürden Bartın’da ‘AFAD EĞİTİMİ’ seferberliği
Yayınlama: 03.08.2021 11:22:36
1.022
A+
A-

Batmanlı olan Bartın AFAD İl Müdürü Ahmet Yıldız, kısa zamanda hayata geçirdiği projeleriyle gönüllerde yer edinmeye başladı.

Daha önce verdiği AFAD eğitim programlarına yenisini ekledi. Son olarak verilen eğitimlerle ilgili olarak açıklamada bulunan Bartın AFAD İl Müdürü Batmanlı Ahmet Yıldız;

”Toplumda afet farkındalığının geliştirilmesi, afet risk azaltma ve önlem alma konusunda davranış değişikliği oluşturulması amacıyla eğitimlerimizi sürdürüyoruz. İlan edilen 2021 Türkiye Afet Eğitim Yılı kapsamında, vatandaşlarımızın afet eğitimlerine ulaşmasını kolaylaştırmak için Müdürlüğümüz tarafından ilimiz Cumhuriyet Meydanında kurulan Afet Eğitim Çadırında, Afet Farkındalık Eğitimlerimiz başladı. Amacımız olası olaylarda halkımızın bilinçli bir şekilde davranmasını ve hayatta kalmalarını sağlamaktır. Uzman ekiplerimizle eğitimlerimiz aralıksız sürecektir. Bartın’lı hemşerilerimizi, yaklaşık 10 gün sürecek, ‘Afet farkındalık bilgi ve eğitimine’ katılmak üzere Cumhuriyet meydanında kurulu bulunan Eğitim Çadırında ağırlamak isteriz.”

diye konuştu.

Bartın AFAD İl Müdürü Ahmet Yıldız’ın açılış konuşmasının ardından Arama Kurtarma Şefi Niyazi Demirkıran tarafından Afet Bilinci Eğitimi verildi. Afet Eğitim Çadırının açılışına Bartın Vali Yardımcısı Âdem Topaca, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kamu kurum ve kuruluşların Müdürleri ve vatandaşlar katılım sağladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.