“Bir zarfın içinde 4 adet pusula vardı”

“Bir zarfın içinde 4 adet pusula vardı”
Yayınlama: 08.10.2022 22:37:34
654
A+
A-

BATSO Başkanı Demir, bugun yapılan Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri ile yaptığı açıklamada, sonuca ilçe seçim kurulunun karar vereceğini kaydetti.

Mavi pusula ile seçime giren Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO) Başkanı Abdulkadir Demir, bugün yapılan seçimlerle ilgili açıklama yaptı.

Bugün Kültür Merkezi’nde yapılan seçimlerde 3 grubu aldıklarını ve bir grupta da oyların eşit çıktığını belirterek, “Seçimlerde 3 grubu kazandık. Bir grupta da karşımızdaki adayla oylarımız eşit çıktı. Ancak geçersiz sayılması gereken 3 oya itiraz ettik. Oyların bir tanesinde bir zarfın içinde 4 adet pusula var. Bize göre bu kesinlikle geçersiz bir oydur. Kalan 2 pusula ise silik olduğundan isimler okunmuyor ve kimin aday olduğu belli olmadığından geçerli olmadığını düşünüyoruz. Bunun için itirazda bulunduk.” dedi.

Sürecin nasıl işleyeceği ile ilgili de bilgi veren Başkan Demir, “Geçersiz sayılması gereken oylarla ilgili ilçe seçim kuruluna itiraz dilekçemizi verdik. Süreç devam edecek. Öyle düşünüyorum ve umuyorum ki, bu haklı sebeplerimizden dolayı itirazımız kabul edilir ve 4 grubun tamamını almış oluruz. Bu durumda tekrar yönetimimizi kurar ve yolumuza devam ederiz. Destek ve duasını bizden esirgemeyen tüm üye ve dostlarımıza teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.