Bocce Hakemlik Kursu Tamamlandı

Bocce Hakemlik Kursu Tamamlandı
Yayınlama: 01.02.2022 11:44:25
3.340
A+
A-

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu (TBBDF) Batman İl Temsilciliğinin ortaklaşa düzenlediği Bocce hakemlik kursu hafta sonu verilen teori ve uygulama eğitimleriyle tamamlandı.

Bocce eğitmeni Mutlu Berik tarafından Batman Gençlik Merkezi’nin has odasında verilen teori ve Batman Gençlik Merkezi’nin bocce sahasında verilen  uygulama eğitimi sonucunda, Batman’ın yanı sıra Siirt, Diyarbakır ve Şırnak’tan gelen 24 kursiyer hakemlik belgelerini almaya hak kazandı.

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu (TBBDF) Batman İl Temsilcisi Ömer Durmaz, yaptığı açıklamada; “Batman’da bocce hakemlik kursuna katılım sağlayan kursiyerlerimiz, ilimizde ve katılım sağladıkları illerde yapılacak olan Bocce faaliyetlerinde görev alıp spor branşımızın gelişmesine katkıda bulunacaklar. Böyle güzel bir olanağa katkıda bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Mehmet Şafi Özperk’e, TBBDF Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mutlu TÜRKMEN’e ve destek olanlara teşekkür ederken, yapılacak olan turnuvalarda görev alacak olan hakemlere başarılar diledi.”

 

Haber: Ömer DURMAZ / Live Haber SPOR

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.