Bozkurt Belediye Başkanı: Görülmemiş bir felaket! İlçemiz yok oluyor

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketine ilişkin canlı yayında açıklama yapan Bozkurt Belediye Başkanı Muammer Yanık, “Yağmur 5 saattir kesintisiz devam etmekte, ilçemiz tarihinde böyle bir felaket görmedi. Çaresiz şekilde ilçemizin yok oluşunu seyrediyoruz” dedi. Yanık, “4 – 5 can kaybımız olduğu kesin. Şu an yağış şiddetli bir şekilde devam ediyor. Bu felaketi kelimelerle anlatmak mümkün değil” ifadelerini kullandı.

Bozkurt Belediye Başkanı: Görülmemiş bir felaket! İlçemiz yok oluyor
Yayınlama: 11.08.2021 21:02:54
499
A+
A-

Bartın, Kastamonu ve Sinop yoğun yağışla birlikte sel felaketini yaşıyor. Kastamonu’nun Bozkurt ilçesi Belediye Başkanı Muammer Yanık NTV canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

Yanık, kuvvetli yağışı ‘Tarihte görülmemiş bir felaket’ olarak tanımlarken “Çaresiz şekilde ilçemizin yok oluşunu seyrediyoruz” dedi.

İşte Bozkurt Belediye Başkanı Muammer Yanık’ın açıklamaları…

Dünden itibaren yağışlar başlamıştı, öğleden itibaren şiddetli bir şekilde vurdu. 5 saattir kesintisiz devam etmekte, ilçemiz tarihinde böyle bir felaket görmedi. Şiddetli bir şekilde devam ediyor. Çaresiz şekilde ilçemizin yok oluşunu seyrediyoruz.

Şu an iş makineleriyle herhangi bir şey yapma şansı sıfır. Denizle neredeyse birleşti, ilçemizden geçen bir ırmak var.

Bazı çatılarda vatandaşlarımız var. Öğleden itibaren helikopterimiz yola çıktı ama görüş açısı çok kısıtlı.

“TARİHTE GÖRÜLMEMİŞ BİR FELAKET”

Helikopter harici o vatandaşlarımızı o çatılardan almamız mümkün değil. Tarihte görülmemiş bir felaket var burada.

“4-5 CAN KAYBIMIZ OLDUĞU KESİN”

4 – 5 can kaybımız olduğu kesin. Şu an yağış şiddetli bir şekilde devam ediyor. Bu felaketi kelimelerle anlatmak mümkün değil. Bir barajın patladığını düşünün ve 5 saattir bu şekilde Bozkurt ilçesi. Herkes çaresiz, insanlar çaresiz. Olağanüstü bir durum var.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.