DEDAŞ ile ilgili çarpıcı iddia

DEDAŞ ile ilgili çarpıcı iddia
Yayınlama: 27.08.2021 13:53:35
893
A+
A-

Bu ay vatandaşlara gelen yüklü elektrik faturalarına tepkiler devam ederken, DEDAŞ’ın, Sanayi Bakanlığı ve bankalara ödemesi gereken payları abonelerin faturalarına yansıttığı iddia edildi.

GAZETECİ ASLAN GÜNDEME GETİRDİ

Bu ay Batman ve bölge illerinde vatandaşlar ve esnaflara gelen yüksek faturalar ile ilgili tepkiler devam ederken, geçtiğimiz aya göre neredeyse ikiye katlanan faturalar ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Bu ay elektriğe yüzde 15 zam yapan elektrik şirketlerinin Sanayi Bakanlığı ve bankalara ödemesi gereken payları elektrik abonelerinin faturalarına yansıttığı iddiası gündeme bomba gibi düştü. İddiayı gündeme getiren isim, bölgenin deneyimli gazetecisi Ferit Aslan oldu. Sosyal medya hesabından aldığı bilgiyi paylaşan Aslan, şu ifadeleri kullandı;

“Elektrik faturalarının çok yüksek gelmesi ile ilgili çok çarpıcı bir bilgi aldım. Elektriğe yüzde 15 zam yapan Dağıtım Şirketleri, Sanayi Bakanlığı ve Bankalara ödemeleri gereken payları da abonelerin faturasına yansıtmış, yüzde 15’lik zam, yüzde 40-50’ye çıkmış. DEDAŞ bu ne iş?”

Bu arada yüksek elektrik faturaları ile ilgili Batman Milletvekili Feleknas Uca’da, İçişleri Bakan Süleyman Soylu’ya soru önergesi verdi. Milletvekili Uca, Esnafın son üç aydır yüzlerce lira daha fazla elektrik faturası ödemesinin nedenini sordu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.