Eczacılardan açıklama geldi! İlaç bulunamadığı iddiası

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, piyasada ilaç bulunamama sıkıntısının devam ettiğini belirterek, “Elimizden geldiği kadar yurttaşlarımızın ilaçlarını vermek için çabalıyoruz.” dedi.

Eczacılardan açıklama geldi! İlaç bulunamadığı iddiası
Yayınlama: 01.01.2023 03:15:11
Düzenleme: 01.01.2023 03:35
424
A+
A-

İlaç avro kurunun 10,76 olarak güncellendiğini anımsatan TEİS Genel Başkanı Saydan, “Bu güncellemeye karşın ilaç yokluğu problemi aynen devam ediyor. Avro kuru güncellemesinden ilkin yok olan ilaçlar hala bulunmuyor. Özellikle çocuk antibiyotikleri, ateş düşürücü şuruplar, mevsimsel grip şurupları, öksürük şuruplarında sorun artarak devam ediyor. Ecza depolarından nöbetçi eczanelere bile günlük 1 veya 2 kutu tevzi ilaç gönderiliyor.” ifadesini kullandı.

İlacın stratejik bir ürün bulunduğunun altını çizen Saydan, şunları kaydetti:

“Ülkemizde bu soruna bir an evvel umar bulunması gerekiyor. Tahminimizce ilaç bulunamama sıkıntısı ocak ayının sonuna kadar devam edecek. Tedbir alınmazsa 15-20 Ocak’tan ilkin iyileşme beklemiyoruz. Vatandaşlarımız şunu bilmeli, biz eczacılar ilaç yokluğundan görevli değiliz. Elimizden geldiği kadar fedakarlıkla yurttaşlarımızın ilaçlarını vermek için çabalıyoruz. Biz de vatandaşlarımızla beraber aynı sıkıntıyı çekiyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.