Eğitim Sen’den ayet ve hadis hazımsızlığı!

Eğitim Sen’den ayet ve hadis hazımsızlığı!
Yayınlama: 26.11.2022 01:50:39
417
A+
A-

Diyarbakır Kayapınar ilçesinde bir okulda, okul müdürü velileri ayet ve hadisli davetiyeler göndermesi üzerine Eğitim-Sen sendikası ayet düşmanlığını aşikâr etmiş oldu.

Din düşmanları ne dedi?

Eğitim-Sen, “Diyarbakır’da bir okul müdürü, velileri ayet ve hadis yazılı davet kağıdıyla toplantıya çağırmış. Okullarda bu tür dini vurgular yapılması laiklik için doğru değildir. Müslüman olmayanlar da var.” İfadelerinde bulundu.

Eğitim Bir Sen’den cevap

Bunun üzerine Diyarbakır Eğitim Bir Sen şube başkanı Ramazan Tekdemir sosyal medya hesabından reaksiyon göstererek: “Diyarbakır Kayapınar’da bir okulumuzda velilerin toplantıya sûre ve hadisli bir davetiyeyle çağrılması, İslam düşmanlığını sözde inanç özgürlüğüyle maskeleyen, çatışma, sertlik ve insanların farklılıkları üstüne bina edilmiş bölücü zihniyetten beslenen kesime yeniden dert olmuş.”

“Toplumun inancıyla olan sorunları, insanlıklarını ve sendikacılıklarını gölgeleyen ve sorgulatan iman hazımsızlarının, bu türden basitlik ve kofluklarla talebe ve velilerimiz ile okul yöneticilerimiz üzerinde baskı kurmaya tevessül etmelerine sessiz kalmayacağını” söyleyen Takdemir, “Öğrencilerinin ve ebeveynlerinin inançlarını tanıyıp hürmet duyan, çocuğun anne babanın inancı doğrultusunda öğrenim görmesi hakkını idari pratiğe yansıtan, topluluğun inancı mevzusunda lüzumlu hassasiyeti yayınlayan eğitimcilerimiz bir tek olmadığını” ifadelerini kullandı.

Sakız misali ağızlarında laiklik

Devamında Tekdemir, “Sakız misali ağızlarından “ilmi ve laik tahsil” lafı düşmeyen çevrelerin, Diyarbakır’ı Ermenilerin yoğun yaşadığı bir şehir olarak tarif etmeleri, cahillerini ifşa ediyor, kendilerini komik duruma düşürüyor, içinde yaşadıkları şehre ne kadar yabancı olduklarını açık ediyor” dedi.

Kaynak: Doğruhaber

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.