Hayırsever gurbetçiden, hemodiyaliz cihazı bağışı

Hayırsever gurbetçiden, hemodiyaliz cihazı bağışı
Yayınlama: 05.12.2022 00:30:51
503
A+
A-

Almanya’da ikamet eden Halil İbrahim Mendi, Avukatı Nisa Toprak vesilesiyle Batman Eğitim Araştırma Hastanesine hemodiyaliz aleti bağışında bulundu.
Doğduğu topraklara bağlığını uzak diyarlardan memleketine maddi ve içsel yardımcı sunarak yayınlayan Halil İbrahim Mendi, sağladığı bu önemli katkıyla misal bir davranış sergilemiş, yeni bağışçılar için önemli bir görüş açısı kazandırmıştır. 8 bin Euro değerindeki bu aleti bağışlayan Mendi, “Diyaliz hastalarının konforlu bir ömür sürdürmeleri büyük önem taşımaktadır. Bu hastalıkla savaşım eden insanların gereksinimlerine katkı sunabilmiş olmaktan ötürü mutluyum.” dedi.

Batman Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Feyat Tunç, Halil İbrahim Mendi’yi duyarlılığından dolayı kutlayarak, “Sayın Mendi tarafından hastanemiz diyaliz servisi için çok önemli bir gereksinim olan hemodiyaliz aleti kazandırıldı. Bağışlanan cihazla aynı seansta 13 hastamıza tedavi vermiş olacağız. Bu örnek davranışından dolayı avukatı Nisa Toprak aracılığı ile ve Batmanlı hemşerilerimiz adına hayırsever vatandaşımız Halil İbrahim Mendi’ye teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.