“Herkese istediği kat sayısını veremeyiz”

“Herkese istediği kat sayısını veremeyiz”
Yayınlama: 01.08.2021 13:50:00
945
A+
A-

Vali Hulusi Şahin, belediye önünde eylem yaparak 4 kat yerine 6 kat talep eden Gültepe Mahallesi sakinlerine halk toplantısında yanıt verdi.

Batman Gültepe mahallesi sakinleri, Tayyar Köyü İmar Çalışması ile yapılarda 4 kattan fazlasına izin verilmemesini eleştirmek için belediye önünde pankart ve dövizlerle eylem yaptı.

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, Güneykent mahallesinde düzenlediği halk toplantısında eylemcilere yanıt verdi. Vali Şahin, halk toplantısında imar eylemcilerinin şikâyetlerine yanıt verirken

“Bazı arkadaşlar gelip belediyede imarla ilgili şikayetle bulunmuşlar. Biz Batman’da bir Batman kadar imar yaptık. Zaten Gültepe mahallesi imarlı bir yer. Bizim orada yaptığımız Gültepe mahallesini Silvan yoluna bağlamaktı. Çünkü orası kör bir noktaydı. Dilekçelerini okudum. 4 kat verilmiş, 8 kat istiyorlar. Herkese istediği kat sayısını vermezler, kimse kusura bakmasın. Biz şehircilik ilkelerine göre hareket ediyoruz. Kanunların bize çizmiş olduğu belli bazı sınırlamalar var. Mesela o bölge için hava mania var. Bundan dolayı zaten belli katın üzerine veremeyiz. Onun ötesinde biz yatay mimariyi destekliyoruz. Batman’da yaptığımız tüm mimari çalışmalarda ve imarlarda 6 katı esas aldık. En fazla 6 olacak. Bazı yerlere 4, bazı yerlere 2 verdik. Dolayısıyla biz 8 kat istiyoruz demekle olmaz. Her şeyin bir usulü ve kaidesi var”

dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.