HÜDA PAR: Batman sanayide hak ettiği yerde değil

HÜDA PAR: Batman sanayide hak ettiği yerde değil
Yayınlama: 26.11.2022 00:39:03
705
A+
A-

HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, beraberindeki heyetle birlikte Batman Sanayi ve Ticaret Odası Başkanlığına yine seçilen Abdülkadir Demir ve yönetimini ziyaret etti.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren BATSO Başkanı Abdulkadir Demir, HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin ve heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Şahin, Batman’ın sanayi anlamında istenilen seviyeye çıkması için mülki amirlerin ve her insanın elinden gelen desteği vermesi icap ettiğini anlatım etti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Demir, Batman sanayisinin hak etmiş olduğu seviyeye gelmesi için ellerinden gelen çabayı sarf edeceklerini belirti.

“HALKIN BATSO’DAN BEKLENTİSİ VAR”

BATSO Başkanı Demir ve yeni yönetimini kutlama etmek suretiyle ziyaret ettiklerini, belirten Şahin, “Batmanımıza ve halkımıza hayırlı hizmetlere sebep ve vesile kılsın. Halkımızın BATSO yönetiminden beklentisi var. Batman endüstri ve tecim anlamında olması gereken noktada değil. Bu anlamda siyasilerin de yönetime destek olup yanlarında olması lazım. Gerek istihdam anlamında gerek sanayileşme anlamında gerek Batman ticaretinin sınırları aşması noktasında gerek siyasilerin gerekse de yöneticilerin destek vererek Batman halkının gereksinim duyduğu noktaya beraber getirilecektir” ifadelerini kullandı.

“SORUNLARA BİR BÜTÜN OLARAK SAHİPLENMELİYİZ”

HÜDA PAR olarak tüm kurumlar ile diyalog içerinde olduklarını belirten Şahin, “HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı olarak kurumlarımızı ziyaret edip diyalog içine giriyoruz. Bu anlamda bize de düşen bir şey varsa biz de hazırız. Belki ancak kendi alanlarıyla değil, Batman’ın sorunlarına bir bütün olarak sahiplenmemiz lazım. Hiçbir mazeretin ve hiç bir gerekçenin arkasına sığınmayarak Batman halkına gereken hizmetleri sunma noktasında birbirimizle yarış içinde olmamız lazım” dedi.

“BATMAN HAK ETTİĞİ YERE GELECEKTİR”

Ziyarette bir açıklama yapan BATSO Başkanı Abdülkadir Demir, “İl başkanımız ve yönetiminin bizi ziyaret etmesinden ötürü kendilerine oldukca teşekkür ediyorum. Bu bizim üçüncü dönemimiz. Allah izin verirse kaldığımız yerden görevimize ve işimize geçinmek üzere yeni yönetimimizi oluşturduk. Büyükşehir belediyesine aday ilimize tabi ki şu anki endüstri durumu doğal olarak ki yakışmıyor. Bunun için hem siyasal partilerimiz, hem STK’larımız ciddi manada çaba sarf ediyorlar. Ama hemen hemen istediğimiz yere geldik mi maalesef halen gelemedik. Bu mevzuda da ilgili gerekli mercilere, hükümete ve bakanlıklara taleplerimiz oldu ve taleplerimiz de olmaya devam edecektir. Umarım Batman hak ettiği yere gelecektir.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.