HÜDA PAR İl Başkanı Şahin: Sorunları çözecek yönetici yok

HÜDA PAR İl Başkanı Şahin: Sorunları çözecek yönetici yok
Yayınlama: 24.11.2022 13:44:43
429
A+
A-

Batman şehir merkezinde ve çevresinde yıllardır çözülemeyen sorunlar olduğuna dikkat çeken HÜDA PAR İl Başkanı Davut Şahin, Batman milletvekillerinin ve yöneticilerinin sorunları çözmede kifayetsiz kaldığını söyledi.

“MİLLETVEKİLLERİ SORUNLARLA İLGİLENMİYOR”

HÜDA PAR İl Başkanı Şahin ve heyeti, ölümlü kazaların da yaşandığı ana yola bitişik olan Yeniköy (kelpiço) köyüne ziyarette bulunduktan sonra açıklamada bulundu. Kentin sorunlarını iletmek ve çözüm yollarını bulmak için Batman Valisinden bir buçuk aydır randevu talebine dönüş yapılmadığını belirten Şahin, ilin mülki amirlerini görevlerini yapmaya çayır etti. Başkan Şahin, “Batman-Diyarbakır karayolunun ilk 10 kilometresi maalesef halen bölünmüş yol kapsamına alınmadı. Batman’a 10 kilometre kala bölünmüş yol, çift şeritli yola bağlanıyor. Her ilin girişlerinde bölünmüş yol var iken maalesef Batman yolu hâlâ tek yoldur. Burada son 3 ay içerisinde ölümlü ve yaralamalı kazalar meydana geldi. Batman halkı, sıkıntı ve sıkıntılarını dile getirmesi için ve takipçisi olması için Ankara’ya 5 mebus göndermiş, fakat maalesef milletvekillerimiz Batman halkının sorunlarıyla ilgilenmiyorlar. Batman’a gelen Valiler de nerede ise her biri bir siyasal partinin il başkanı görevini üstlenecek halde değişik sorunlarla uğraşıyorlar” ifadelerini kullandı.

“MÜLKİ AMİRE SESİMİZİ DUYURAMIYORUZ”

HÜDA PAR olarak Batman-Diyarbakır karayolunun sıkıntısını, riskini ve tehlikesini birkaç kez dile getirdiklerini hatırlatan Şahin, “Fakat bir türlü Batman milletvekillerine, Batman mahalli yöneticilerine ve Batman’ın mülki amirlerine sesimizi duyuramadık. Şu an gerek karayolu ile ilgili gerekse de Batman’ın diğer sorun ve sıkıntılarıyla ilgili elimizde sürü dosya mevcuttur. Batman Valisiyle görüşmek için bir buçuk aydır randevu talep ettiğimiz halde kendisinden randevu alamıyoruz. Batman Valisi, ‘Ben, yerinde oturan bir Vali olmak istemiyorum’ sebebi öne sürülerek müzakere talebimizi geri çevirmektedir. HÜDA PAR Batman il Başkanlığı olarak sahadayız ve Batman’ın problemlerini peyderpey dile getiriyoruz. Bundan böyle de Batman’ın sıkıntılarını her hafta dile getirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.