HÜDA PAR pazarcılarla bir araya gelmeye devam ediyor

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz ve beraberindeki heyet, emekleri kapsamında kent merkezinde kurulan semt pazarlarını ziyaret etmeye devam ediyor.
Bahçelievler Mahallesi’nde haftada bir kurulan ‘Pazar Pazarı’nı ziyaret ederek hem esnaf bununla birlikte vatandaşlarla bir araya gelen HÜDA PAR heyeti, kendilerine aktarılan sorun ve sıkıntıları dinledi.

HÜDA PAR pazarcılarla bir araya gelmeye devam ediyor
Yayınlama: 01.01.2023 01:51:35
431
A+
A-

HÜDA PAR heyetinin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren pazarcı esnafı, yüksek fiyatlara ne olursa olsun bir çözüm bulunması gerektiğini belirtti.
Ziyaret sonrası değerlendirmelerde bulunan Merkez İlçe Durmaz, ekonomik sıkıntılar nedeniyle artan yaşam pahalılığının hem vatandaşın bununla birlikte pazarcıların hayatını güçleştirdiğini vurguladı.

Halkın alım gücünün düşmesi sebebiyle pazarcı esnafının satışlarında düşme yaşandığını söyleyen Durmaz, yüksek enflasyonun sebep olduğu aşırı pahalılık yüzünden pazarcıların eskisi gibi iş yapamadıklarını söylemiş oldu.

“Hayat pahalılığından ötürü halk gereksinimlerini karşılamakta zorlanıyor”

Vatandaşlarla bir araya gelmeye devam edeceklerini belirten Durmaz, en son şu hususları dile getirdi: “Memleketin sorunlarıyla ilgilenmek üzere halkımızla, esnafımızla bir araya gelmeye devem ediyoruz. Ziyaret ettiğimiz pazarcı esnafı halkın alım gücünün ciddi anlamda düştüğüne dikkat çekti. Yüksek fiyatlardan ve alım gücünün az oluşundan dolayı milletimiz temel gereksinimlerini bile karşılamakta zorlanıyor. Buna çözüm bulunmalı ve enflasyon karşısında milletimize ve mahalli esnafımıza haiz çıkılmalıdır.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.