Hüda Par’dan Gençlikspor’a uyarı

Hüda Par’dan Gençlikspor’a uyarı
Yayınlama: 08.09.2022 02:48:44
638
A+
A-

Batman’da sportif faaliyetler adı altında gençliğin ahlakını bozan, ifsada götüren etkinliklerin arttığını belirten HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, sportif faaliyetlerin ifsada yol açmaması gerektiğini belirtti.

Son zamanlarda başta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olmak üzere bazı kurumlar tarafından sportif faaliyetler adı altında halkın manevi duygularıyla ve ahlak anlayışıyla uyuşmayan etkinliklerin yaygınlaştırıldığını vurgulayan HÜDA PAR İl Başkanı Davut Şahin, duruma tepki gösterdi. Kameraların karşısında müstehcen denilecek kıyafetlerin giyildiğini, ahlak dışı karma sportif faaliyetlerin yapıldığını üzülerek gözlemlediklerini belirten İl Başkanı Şahin, kurumların başındaki kişilerin bu halkın Müslüman olduğunu adeta unutur hale geldiklerini ifade etti. HÜDA PAR olarak sportif faaliyetlere karşı olmadıklarını, hatta yararlı bulup desteklediklerini dile getiren Şahin, ancak bu tür faaliyetlerin ahlaki yozlaşmaya ve ifsada yol açmadan yapılması gerektiğini kaydetti. Kurumların başındaki yetkilileri uyaran Şahin, ifsat edici etkinliklere son verilmesini isteyerek kurumların kendi bünyelerinde hayata geçirilen etkinlikleri denetlemeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

“HALKA TEŞHİR EDİLİYORLAR”

“Kurumun başındakiler bu halkın Müslüman olduğunu neredeyse unutmuş durumda”

Özellikle Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün bünyesindeki sportif faaliyetlerin gençliği ifsat edecek bir boyuta geldiğini belirten Şahin, “Son zamanlarda Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde yapılan sportif aktiviteler maalesef gençliğimizi ifsat edecek bir hal almaya başladı. Bu kurumun başındaki insanlar bu halkın Müslüman olduğunu, inanç, değer hassasiyetlerinin olduğunu neredeyse unutmuş bir duruma geldiler. Yaptıkları sportif aktivitelerde kız-erkek karışık, kızların yarı çıplak hali kameralar karşısında halka teşhir ediliyor” dedi.

“BU AKTİVİTELER SONA ERDİRİLMELİ”

HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı olarak hassasiyetlerimize, inancımıza, örfümüze sahip çıkacak ve bu işlerin takipçisi olacağız” diyen Şahin, “Batman’ın mülki amirlerine de sesleniyoruz; Lütfen gençliğimizi ifsada götürecek bu aktivitelere bir son verelim. Bundan ülke olarak ne kazanıyoruz, ne elde ediyoruz? Halk olarak ne kazanım elde ediyoruz? Bunu anlayamıyoruz. Gençliğimizin hem ıslahına hem de spor ihtiyaçlarını giderme anlamında edep ve adap içerisinde aktivitelerimizi yapalım. Ama gençliğimizin, ailelerimizin ahlakını bozacaksa, bize manevi anlamda zarar verecekse bunu da terk etmemiz lazım.” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.