İluh deresi kentsel dönüşüm için ilk yıkım başladı

İluh deresi kentsel dönüşüm için ilk yıkım başladı
Yayınlama: 19.03.2022 05:08:34
Düzenleme: 19.03.2022 21:52
4.870
A+
A-

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca onaylanan Akyürek, Karşıyaka ve Hürriyet Mahallelerinin bir kısmını içine alan rezerv yapı alanında yıkım sürecine girildi.

Batman Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğünce İluh Deresi çevresinde oluşturulan kentsel dönüşüm çalışmalar neticesinda uyuşma sağlanan hak sahiplerine ait evlerin yıkımına başlandı.
Yıkımı gerçekleştirilecek olan binanın çevresinde Batman Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri trafik akışını denetimli bir şekilde sağlarken, yıkılan binanın etrafına şerit çekildi. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü doğrulusunda yıkım yapılırken, İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de yıkım neticesi meydana gelen toza karşı tazyikli su ile araya girmek etti.
Batman’ın Karşıyaka Mahallesi Petrol Caddesi üstünde tespit edilen 1 numaralı evin yıkımını izleyen Hasine Akdağ: “Bu ev ablamın eviydi. Çocukluğum, gençliğim bu evde geçti. Ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Oldukça duygulandım” dedi.
Batman’ı ikiye bölen 15 buçuk kilometre uzunluğundaki İluh Deresi çevreye yaydığı kötü kokular ve içersinde biriken atıklarla şikayet edilen konuların başında yer alıyordu. Batman Belediyesi İluh Deresi’nin Islahı ve Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ilk aşamasını ıslah çalışmasıyla atmış oldu. İlk etapta 80 milyon TL’lik bir kamulaştırmanın uygulanacağı İluh Deresi çevresinde üç mahallede 86 binanın yıkımı gerçekleştirilecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.