“Kütüphanecilikte ‘Batman Modeli’ örnek olacak”

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, Batman’da kütüphanecilikte yeni bir döneme girileceğini ve oluşturulacak yeni ‘Batman Modeli’nin tüm şehirlere örnek olacağını söyledi.

“Kütüphanecilikte ‘Batman Modeli’ örnek olacak”
Yayınlama: 09.01.2023 19:19:22
623
A+
A-

İKİ MAHALLEYE MODERN KÜTÜPHANE

Batman Valiliği ve Batman Belediyesi şehre sembol olacak iki yeni kütüphanenin yapımına kısa zamanda başlıyor. Tilmerç ve Bayındır mahallelerine yapılacak iki kütüphanenin de tamamlanmasıyla öğrencilerin ders emek verme alanları kapasitesi yüzde 42,7’den, yüzde 58,4 yükselecek. Kütüphaneleri artık eski kalıplarından kurtularak vatandaşların ücretsiz olarak her türlü hizmeti alabileceği alanlar olarak planlamak istediklerini belirten Vali Canalp, “Şehir merkezinde yapımını tamamladığımız Şehit Şenay Aybüke Yalçın Kütüphanesini merkez alarak Merkez- Çeper anlayışı ile şehrin çeperlerine yeni, uygar ve o mahallelinin yayan ulaşabileceği kütüphaneler kuracağız. Ayrıca, yeni yapacağımız kütüphaneleri Green Library (Yeşil Kütüphane) anlayışı ile inşa edeceğiz. Böylece kütüphanelerimiz daha ulaşılabilir hale gelecek” dedi.

ÇOCUK VE BEBEK KÜTÜPHANESİ KURULACAK

Batman Belediyes Kütüphanesi

Batman Belediyes Kütüphanesi

Vali Canalp’in başkanlığında meydana getirilen toplantıya, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Aldemir ve ilgili müessese yöneticileri de katıldı. Vali Canalp, “Şehrin merkezine kurulacak bir çocuk ve bebek kütüphanesi için de bugün itibariyle çalışmalarımıza başlıyoruz. Böylece kent merkezinde ve çeperlerinde kurulacak kütüphanelere ilave olarak yeniden çeperlerde oluşturulacak yeni ders emek verme alanları kurulacak. Yeşil kütüphane çalışmamızı tamamlayıp merkezde kuracağımız Çocuk ve Bebek Kütüphanesi’ni de kurduğumuzda bütün Türkiye’ye örnek olacak bir ‘Batman Modeli’ oluşturacağız. Bu şehrin gençleri bizim geleceğimiz. Onlar için ne yaparsak azca” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.