OTOBÜS SAYI VE SEFERLERİNİ ARTIRIN

OTOBÜS SAYI VE SEFERLERİNİ ARTIRIN
Yayınlama: 20.11.2022 20:20:09
525
A+
A-

Belediye Otobüs sayıları ve seferlerinin kifayetsiz olmasının halkı mağdur ettiğini belirten HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, belediyeye çağrıda bulunarak otobüs rakam ve seferlerinin artırılmasını istedi.

HÜDA PAR’Dan Batman Belediyesine Çağrı

Belediye Otobüs rakamları ve seferlerinin yetersiz olmasının halkı mağdur ettiğini belirten HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, belediyeye çağrıda bulunarak otobüs rakam ve seferlerinin artırılmasını istedi.

OTOBÜS SAYI VE SEFERLERİNİ ARTIRIN

İlimizde belediye otobüslerinin nakliyat mevzusunda kifayetsiz kalması halkta ciddi mağduriyetler yaşatıyor. Otobüs rakam ve seferlerinin azlığından dolayı yolculuk özellikle uzun güzergâhlarda sefer icra eden otobüslere binen vatandaşlar için adeta işkenceye dönüşüyor.

Konuyla alakalı vatandaşların sık sık kendilerine şikâyetlerini ilettiklerini belirten HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, belediyeden çözüm bulmasını talep etti.

Akaryakıtın pahalı olmasından ötürü hususi otomobili olanların bile toplu ulaşıma yöneldiklerini vurgulayan Başkan Şahin, “Akaryakıtın zamlanmasından halkımız hususi araçlarını çıkarmak yerine toplu taşımayı tercih etmektedirler. Toplu taşımada yaşanan sıkıntılar bize iletilmektedir. Belediye Otobüs sayıları ve seferleri yetersiz kalmaktadır. Özellikle mesai saatlerinin başlama ve bitiş saatlerinde ve öğrencilerin okul çıkışı esnasında halk, otobüslerde nerede ise balık istifi şeklinde üst üste yığılmaktadır. Duraklardaki yığılma ve otobüslerin doluluğu halkımıza eziyet veriyor.” İfadelerini kullandı.

Batman Belediyesine çağrıda bulunan Şahin, “Belediyemizin imkânları vardır. Bu konuda halkın sesini duymalı. Halkın şikâyetlerini kulak ardı etmemeli. Halkımızı bu eziyetten kurtarmak için otobüs sayılarını artırmalı. Halkın talebi, Belediyenin ulaşım ihtiyacını huzurlu bir biçimde yolculuk yapabilecek düzeye getirmesidir. Çözüm olarak; Özellikle uzun güzergâhta ki otobüs rakamları arttırılsın. Diğer bölgelerde ise mesai başlangıç ve bitiş saatlerinde ilave seferler yapmak üzere halkımızı bu sıkıntıdan kurtarsınlar.” Diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.