Rektör Demir İnönü Üniversitesi’ni Ziyaret Etti

Rektör Demir İnönü Üniversitesi’ni Ziyaret Etti
Yayınlama: 06.08.2022 20:55:28
2.761
A+
A-

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ı ziyaret etti.

4 Ağustos 2022 tarihinde İnönü Üniversitesi Rektörlüğü makamında gerçekleşen ziyarette her iki üniversitenin genel durumu hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Geleceğimizin teminatı olan gençlerin en iyi şekilde eğitimalmalarını ve donanımlı bireyler olarak yetişmelerini çok önemsediklerini kaydeden Rektör Demir, üniversitelerin de birbirleri ile olan ilişkilerini bu anlamda çok önemsediklerini söyledi. Batman Üniversitesinin de bu misyonla aktif bir süreç yürüttüğünü dile getiren Prof. Dr. İdris Demir, üniversitenin projeleri, bilimsel ve kültürel çalışmaları ile kalite süreçleri hakkında İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ı bilgilendirdi. Batman Üniversitesinin enerji alanında ihtisas üniversitesi olarak önemli çalışmalar yürüttüğünü anlatan Rektör Demir, bölgesel iş birlikleri yapmak ve bölgesel kalkınmaya destek sunmak istediklerini ifade etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’e teşekkür etti. Ziyaret müze gezisi ve karşılıklı hediye takdiminin ardından sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.