‘Tarım arazileri soykırıma uğruyor’

‘Tarım arazileri soykırıma uğruyor’
Yayınlama: 16.08.2021 17:44:44
Düzenleme: 16.08.2021 17:45
681
A+
A-

Yeni İmar Planı ile tarım arazilerinin yapılaşmaya açıldığını belirten Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Ziyaülhak Yamaç, bunun şehrin sosyoekonomik varlığına bir suikast olduğunu söyledi.

‘ŞEHRİN HAYATINA KAST EDENLERİ İFŞA EDECEĞİZ’

Son dönemde ölçüsüzce ve plansızca geleceği hesaplamadan imara açılan Tarım arazilerine imar adı altında adeta soykırım uygulandığını belirten Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Ziyaülhak Yamaç, bu durumun telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğuracağını ifade etti. Yamaç, “Batmanın 4 tarafı verimli tarım arazileri ile çevrelenmiş durumda ve bu arazilere devlet katrilyonlarca kaynak harcayıp senede bir kaç ürün ekilebilecek hale getirmiştir.
Söz konusu Tüm tarım arazilerine Devletimiz tarafından sulama kanalları inşa edilmiş İki senelik görevler ile ilimize gelen idareciler uzun süreli stratejik planları görmemezlikten gelip verimli tarım arazilerimizi doğusundan batısına kuzeyinden güneyine hepsini soykırıma uğratmak üzereler, böyle şehircilik mi olur. Siz binaları dağların taşların tepesinde yapabilirsiniz ama tarım arazilerini betonlaştırdığınız zaman bir memleketin hayatına kast ediyorsunuz. Kasten şehri öldürmenin yolu verimli tarım arazilerini imara açmakla olur.
Batman halkı bunun farkında değil bir kaç tarla sahibi hızla zenginleşme için kılı kırk yararak lobi faaliyetleriyle il yöneticilerini etkileyerek şehrimizin tarım arazilerinin imara açılması için baskı kurduklarını duyuyoruz. Bu çarpık, işsizlik, yoksulluk ve pahalılık üreten tarım arazileri katliamını şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Biz Yeniden Refah Partisi olarak bu durumu her platformda dile getireceğimizi ve şehrimizin hayatına bilerek kast edenleri ifşa edeceğimizi ilan ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.