Toplu ulaşım çilesi

Toplu ulaşım çilesi
Yayınlama: 15.09.2021 13:44:55
Düzenleme: 15.09.2021 13:45
1.000
A+
A-

Okullarda yüz yüze eğitimin başlaması ile şehiriçi toplu taşıma adeta çileye döndü. Sabah saatlerinde yaşanan yoğunluktan dolayı vatandaşlar uzun süre duraklarda beklemek zorunda kalıyor.

BALIK İSTİFİ TOPLU ULAŞIM

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte sabah okullarına gitmek zorunda kalan öğrenciler ve işe gitmek isteyen vatandaşlar, otobüs duraklarında saatlerce beklemek zorunda kalıyor. Balık istifi gibi tıka basa dolu otobüslerde yer bulamayan kimi öğrenciler, okula geç kalmamak için uzun mesafeleri yürümek zorunda kalıyor.
Ancak bini rağmen birçok öğrenci sabah ilk derslerine geç kalıyor. Önceki seneye oranla artan servis ücretleri karşısında velilerin büyük bölümü çocuklarını toplu taşıma araçları ile okula göndermek zorunda kaldı. Yetersiz kalan belediye otobüsleri yüzünden sabah ve okul çıkışı okul önlerindeki duraklarda tam bir izdiham yaşanıyor.
Bir yandan öğrenciler, diğer yandan işten çıkarak eve gitmeye çalışan işçiler, duraklarda yoğunluk oluşturmaya başladı. Belediyeden toplu ulaşım araç sayısını arttırmasını isteyen öğrenciler, “Özellikle sabah gelen otobüsler dolu oluyor. Böyle olunca bizi doğal olarak alamıyorlar. Bu yüzden saatlerce otobüs beklemek zorunda kalıyoruz. Sefer sayılarının artırılmasını bekliyoruz. Otobüslerde balık istifi şeklinde biniyoruz. Covit-19 döneminde bu şekilde okullarımıza gitmek zorunda kalıyoruz. Yetkililerden bu konuya el atmalarını istiyoruz” dediler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.