TÜPRAŞ’TA YAKIT KISITLAMASI

TÜPRAŞ’TA YAKIT KISITLAMASI
Yayınlama: 29.10.2022 00:59:51
567
A+
A-

Günlerce yakıt almak için sıraya giren sıvıyakıt firmaları, son zamanlarda ciddi sıkıntılar çekmeye başladı. Konuyla alakalı olarak tepkilerini dile getiren birtakım akaryakıt istasyonlarının sahipleri, Petrol’ün başkenti olan Batman’da en pahalı akaryakıtın satıldığının altını çizdiler.

Tüpraş Rafinerisinde bulunan birtakım şirket yetkilileri; “Batman Tüpraş Rafinerisinde neler oluyor anlamış değiliz. Akaryakıt istasyonlarının benzin ve mazot talepleri karşılanmıyor. Yaklaşık 3 – 4 aydır bu sıkıntı devam ediyor. Akaryakıt istasyon sahipleri bu sorunun kalıcı bir çözüme kavuşturulmasını istedi. Büyük bir mağduriyet yaşanıyor. Anlık akaryakıt istasyonları da vatandaşa yakıt yok diyebilir. Ayrıca petrol Batman’da çıkmasına karşın Türkiye’nin en pahalı akaryakıtı burada satılıyor.

Batman bu kadar sahipsiz olmamalıdır. Yoksa bizim bilmediğimiz pis işler mi Tüpraş Rafinerisinde dönüyor. Tüpraş kapanmaya doğru mu gidecek. Binlerce kişi taşımacılık ve nakliyecilik yaparak geçimini sağlıyor. TÜPRAŞ yetkilileri, bize yakıt yok çekse, bu işin altında başka nedenler ararız. Yetkililerin ise bir an ilkin bu işe el atıp çözüme kavuşturmalarını istiyoruz.” şeklinde konuştular.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.