‘Yüksek faturalar şok etkisi yarattı’

‘Yüksek faturalar şok etkisi yarattı’
Yayınlama: 17.08.2021 18:11:40
1.235
A+
A-

Yüksek elektrik faturalarına tepkiler dinmek bilmiyor.

Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı M. Salih Kaplan, yüksek elektrik faturalarının şok etkisi yarattığını belirtti.

‘ELEKTRİK FİYATINDA İNDİRİME GİDİLMELİ’

Gülistan Caddesinde bir araya gelen Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkan ve yöneticileri,  son dönemlerde esnaflara gelen yüksek elektrik faturalarına tepki gösterdi.

Burada konuşan Başkan Kaplan, “Bir buçuk yıldır artan giderler yüzünden büyük mücadele veren esnaf ve sanatkârlarımız zor durumda kalmıştır. Pandemi sürecinde ayakta kalabilme mücadelesini veren esnaf ve sanatkarların son dönemde elektrik faturalarındaki artış, adeta şok etkisi yaratmıştır.

En zor süreçte bile vergisini ödeyen ve sağlamış olduğu istihdam ile ülke ekonomisine ve işsizlikle mücadele seferberliğine en önemli katkıyı veren kesim esnaf ve sanatkarlar olduğu unutulmamalıdır.

Salgınla mücadele kapsamında alınan bütün kamusal tedbirlerde direkt olarak etkilenen ve ciddi gelir kaybına uğrayan esnaf ve sanatkarların ticaretten kaynaklı ödemelerini yapmakta zorlandığı bir dönemde gider maliyetlerinin orantısız bir şekilde artmasından dolayı zor durumda kalmıştır.

Ödemelerini yapmakta zorlanan birçok esnaf ve sanatkar işyerini kapatmak durumuyla karşı karşıya kalmıştır. Bu anlamda başta DEDAŞ olmak üzere bütün kurum ve kuruluşlarımızın esnaf ve sanatkarlara böyle bir bakış açısıyla yaklaşım göstererek destek vermeleri gerekir.

Özellikle yaşamın her alanında ihtiyaç duyulan elektriğin temel bir hak olduğu gözetilerek, elektrik fiyatlarında indirime gidilmelidir.

Ayrıca Pandemi döneminde esnafın durumu da dikkate alınarak ticarethane mesken fiyatlandırması ayrımı terk edilmelidir” dedi. Recep Akın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.