Aşılamada sarı kategorideyiz

Aşılamada sarı kategorideyiz
Yayınlama: 06.09.2021 14:50:52
Düzenleme: 06.09.2021 14:51
905
A+
A-

Aşılama çalışmalarının son günlerde hız kazandığı Batman’da nüfusun yüzde 66’sı aşılandı.

Bu oranın ardından aşılama haritasında turuncu kategoride yer alan Batman, ‘Sarı’ kategoriye yükseldi. Haberi Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından duyurdu. Koca, “Bitlis, Batman ve Bingöl, yüzde yüzde 65’in üzerine çıkan ilk doz aşı oranlarıyla Covid-19 Risk Haritasında artık SARI.
Bu üç ilimiz ilk dozda daha da yüksek oranlara çıkmalı. Okullar 6 Eylül’de açılıyor. Hayatı kolaylaştırmalıyız. Bitlisli, Batmanlı, Bingöllü dostlar! Yeni haber ne zaman?” dedi. Konuyla ilgili bir açıklama da İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Pamukçu’dan geldi.
Pamukçu, “Bugün yapılan aşılarla birlikte, İlimiz 1. doz Covid aşısında yüzde 65’i aşarak Sarı kategoriye geçti. Aşıya, bilime ve Sağlık çalışanlarına güvenen Batman halkına teşekkür ederim. İnanıyorum çok kısa sürede, Batman’a yakışır Mavi kategoriye geçeceğiz.
Bu süreçte 40 derece sıcakta, kapı kapı, köy köy, mahalle mahalle dolaşan tüm sağlık çalışanlarına, Desteğini esirgemeyen Batman ValisiHulusi Şahin ve Kamu kurum ve kuruluşlarına, Aşı inisiyatifi platformunda buluşan Sivil toplum kuruluşlarına ve İlk günden beri Aşı ve Pandemi’yi, hatırlatıcı pozitif gündem oluşturan Basın mensuplarına, şükranlarımı sunar, Sağlıklı günler diliyorum” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.