Başkan Çiftçi, “Tatil günleri istişare ile belirlendi”

Başkan Çiftçi, “Tatil günleri istişare ile belirlendi”
Yayınlama: 29.09.2022 01:50:32
198
A+
A-

Berber, kuaför ve güzellik salonlarının tatil günleri belirlendi

Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu işletmecileri Federasyonunun talebi ve Türkiye Odalara ve Borsalar Birliği ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonunun uygun görüşleri dikkate alınarak hazırlanan Bakanlık(Ticaret Bakanlığı) Makamı oluru ile 1 Ekim 2022 tarihinden itibaren uygulanmak üzere, berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olmasını talep yönünde meslek gruplarıyla yapılan istişareler sonucu karar verildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, “Önce kendi içimizde bir çalışma yaptık. Daha sonra Valimiz Sayın Ekrem Canalp beyin ev sahipliğinde sektör temsilcileriyle kahvaltılı bir görüşme gerçekleştirdik. Burada Odamıza kayıtlı üyelerimizin görüşleri tek tek alındı ve nihai kararın verilmesi içinde, farklı bir zamanda bütün berber, kuaför ve güzellik salonlarının tek tek telefonla aranarak veya yüz yüze görüşlerini alarak kayıt ettik. Sonuç olarak diğer paydaşlarımızın da kontrollerinde Erkek berberlerin Pazar günü, bayan kuaför ve güzellik merkezleri de Salı günü kapalı olmasına üyelerin istekleri doğrultusunda oy çokluğu ile karar verilmiştir” ifadelerini kullandı.

Alınan kararın 1 Ekim tarihinden itibaren uygulanacağını ve alınan karara uyulması gerektiğini vurgulayan Çiftçi, “Bu vesile ile bu çalışmada emeği geçen başta Sayın Valimize, Ticaret İl Müdürlüğümüze ve BATSO’ya teşekkür ediyorum. Berber, kuaför ve güzellik merkezleri üyelerimiz belirli bir tatilleri ve aileleriyle zaman geçirme imkanı oluşmuştur. Alınan kararın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.