Bebe pudrasını hiç böyle kullandınız mı?

Bebe pudrasını hiç böyle kullandınız mı?;Bebe pudrasını sadece pişik önlemek için kullanıyorsanız, ona haksızlık ediyorsunuz. Yağ lekelerinden ayak kokusuna kadar bebe pudrasının hiç bilmediğiniz

Bebe pudrasını hiç böyle kullandınız mı?
Yayınlama: 16.08.2021 21:22:01
1.252
A+
A-

sepetteki-kedi

Bebe pudrasını sadece pişik önlemek için kullanıyorsanız, ona haksızlık ediyorsunuz. Yağ lekelerinden ayak kokusuna kadar bebe pudrasının hiç bilmediğiniz faydalarını açıklıyoruz!

Yağlı saçlara çözüm

Saçlarınız yağlandı ve yıkamak için vaktiniz mi yok? Dert değil! Bir çay kaşığı kadar bebe pudrasını saçlarınıza serpin ve fırçayla tarayın. Anında daha temiz ve hacimli olacaktır. Son dönemin trendi kuru şampuan da zaten pudra bazlıdır.

Kediniz rahat uyusun

Kedinizin minderine, sepetine pireler ve sinekler gelip onu rahatsız ediyorsa yapmanız gereken çok basit: biraz bebe pudrası serpip 10 dakika bekletin ve ardından elektrik süpürgesiyle süpürün. Tabii bu kedinizin yanında yapmayın ki, sesten rahatsız olmasın yavrucak =)

Ayak kokusuna çözüm

Kötü ayak ve ayakkabı kokusuna çözüm için bebe pudrası imdadınıza koşuyor. İyice yıkanmış kurulanmış ayaklarınıza bebe pudrası sürüp pamuklu çorap giyip uyuyun, sabah uyandığınızda mucize görün. Aynı işlemi, ayakkabılarınızı kuruttuktan sonra bebe pudrası sürüp sabaha kadar bekleterek yapın.

Küf kokusuna çözüm

Mobilyalarınızdaki küf kokusunu gidermek için çekmecelerin için bebe pudrasını serpin, dakikalar içinde koku gidecek ve daha temiz görünecektir.

Kaş ve kirpikler için çözüm

Kaş ve kirpiklerinizin daha dolgun görünmesi için de bebe pudrası kullanabilirsiniz. Nasıl mı? Kaş kalemi veya maskara kullanmadan önce ilgili bölgeye biraz pudra serpin; sonuç harika olacak. Tabii bu işlemi kolayca yapmak için büyük tuzluk gibi şişelerde satılan pudralardan almanızda fayda vardır.

Düğümlenmiş kolyelere çözüm

Birbirine karışmış kolyeleri çözmek için saatlerce uğraşmanıza gerek yok, üzerlerine biraz bebe pudrası serpin ve kolyeleri ayırmak için iğne kullanın; işte bu kadar basit.

Karıncalara çözüm

Mutfağınıza karınca gelmesini istemezsiniz, öyle değil mi? O halde çöp çevresine ve karınca yuvalarının çıkışına biraz bebe pudra serpin; sonuç tam istediğiniz gibi olacaktır: karıncasız mutfak!

Yağ lekelerine çözüm

Elbisenize veya masa örtüsüne yemeğin yağı mı geldi? Dert etmeyin, bebe pudrası buna da çözüm sunuyor! Lekeli bölgenin üzerine pudra sürüp bekletin, bu sırada yağı emecektir ve hemen yıkayın.

Döşeme gıcırtısına çözüm

Ahşap döşemelerde bir süre sonra gıcırtı sorunu ortaya çıkabiliyor. Bunu gidermek için döşeme aralarına pudra serpip bir süre bekletin ve ardından elektrikli süpürgeyle süpürün; gıcırtı kesilecektir.

shoes-girl-blue-handbag-street-hd-wallpaper

Oyun kağıtlarına çözüm

Oyun kağıtları durdukça birbirine yapışır ve dağıtmak zordur. Buna çözüm için üzerlerine bebe pudrası serpip bekletin ve kolayca açıldığını görün.

Deniz keyfine mola vermeyin

Denizden dönüşte ayak ve bacaklarda kalan kumlar keyfinizi kaçırmasın, iyice kuruduktan sonra üzerinize pudra serpip bekletin ve sonra elinizle sıyırıp atın.

Sıcak gecelere çözüm

Sıcak yaz günlerinde üzerinize ince bir örtü almak bile zordur, nemden vücudunuza yapışır. İşte, bunu önlemek için üzerinize veya çarşafa pudra serpin; serin serin uyuyun.

Bulaşık eldiveni kokusuna çözüm

Bulaşık eldivenlerinin içine su kaçtığında bir süre sonra kötü kokmaya başlar, işte bunu önlemek için eldivenlerin için pudra serpin. Hem kötü koku gidecek hem de elinizi rahatça saracaktır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.