‘Bir neslin ömrü, hastane kuyruklarında geçti’

‘Bir neslin ömrü, hastane kuyruklarında geçti’
Yayınlama: 26.08.2021 13:17:39
930
A+
A-

Milletvekili Ziver Özdemir, bir neslin ömrünün hastanelerde doktor ve eczane kuyruklarında geçtiğini belirterek, Ak Parti’nin Türkiye’yi uluslararası bir sağlık üssü konumuna getirdiğini ifade etti.

KILIÇDAROĞLU’NA YÜKLENDİ

AK Parti Batman İl Başkanı Av. Abdullah Akif Gür ile birlikte Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde incelemelerde bulunan Milletvekili Ziver Özdemir, ardından açıklamalarda bulundu.
Türkiye’nin sağlıkta tam anlamıyla çağ atladığını belirten Özdemir, “Hastanelerde yaşanan doktor ve eczane kuyruklarından, dünyaya örnek olan bir modele geçişi başaran AK Parti hükümetlerinin sağlık alanındaki mucizesi, sınırları aşarak Türkiye’yi uluslararası bir sağlık üssü konumuna da taşıdı” dedi. AK Parti iktidarı öncesinde hastane ve eczane hizmetlerinde adaletsiz bir tablonun yaşandığını hatırlatan Özdemir, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’da yüklendi. Özdemir, “SGK Genel Müdürü iken kurumu borç batağına sürükleyip hastaneleri çöp içinde bıraktığı günlerden bugünlere geldik. SSK Hastanelerinde hastayı rehin bırakan, koğuşta yatıran ve pislikler yayılmasın diye galoş satan zihniyet bugünde sağlık alanında yapılan dev hizmetleri gölgelemeye çalışıyor. Ne yazık ki bir neslin ömrü, hastane kuyruklarında geçti. Hep birlikte ambulansın yakıt ücretini hastanın ödediği bir ilkellikten uçak ve helikopter ambulansların millete hizmet ettiği bir dönüşüme tanıklık ettik. Artık ambulanslarımız kentsel bölgede ilk 10 dakikada, kırsal bölgede ise ilk 30 dakikada vakalara ulaşabiliyor. Hastanelerimizin konforu tamamen değişti. Milletimiz artık 5 yıldızlı otel konforunda yapılan dev şehir hastanelerinde sağlık hizmeti almaktadır” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.