Çiftçi: Fikir birliğine varmalısınız!

Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası ‘Sektörler Buluşması’ kapsamında berber ve kuaförleri ağırlayarak istişare toplantısı gerçekleştirmiş oldu. Batman Belediyesi Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi konuşma salonunda meydana getirilen toplantıya Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı M. Sıddık Çiftçi, yönetim kurulu üyeleri ile adam berber ve kuaförler katıldı.

Çiftçi: Fikir birliğine varmalısınız!
Yayınlama: 02.01.2023 01:58:32
485
A+
A-

“KARARA HERKES UYMALI”

Kişisel açınma ve diksiyon konusunda tahsil verdiklerini belirten BESO Başkanı Çiftçi, “Bu eğitim müşterilerle diyalog ve eleman erişmesi mevzusunda oldukca önemli. Sizin birbirinize destek ve kıymet vermeniz çok önemli. Siz Pazar günü kapalı kalalım yönünde meslektaşlarınızı inandırsanız biz bu karara uyarız. Ama bazıları aleni, bazıları kapalı olmaz.

Biz istiyoruz ki bu toplantımız daha güzel gelişmelere vesile olsun. Biz oda olarak üzerimize ne düşerse yaparız. Yeter ki siz aranızda fikir donanmasına varıp nihai kararınızı verin. Zaten bizler sizin için, siz değerli üyelerimizin sıkıntılarınızı gidermek ve taleplerinize yanıt vermek için buradayız. Resmi olarak araştıracağız ve bu kararı Valilik ve Belediyeye bildireceğiz. Resmiyet kazanınca, artık Pazar günü kimse dükkanını açmaması icap eder.

Bizim ceza verme yetkimiz yok ama karar resmileştiğinde ilgili kurumlar cezai müeyyide uygulayacaktır” dedi. Yapılan istişare toplantısında sektör temsilcilerinin de talepleri dikkate alınarak erkek berber ve kuaförler Pazar günü çalışmayacak ve tatil olarak kabul edilmiş olduğu için dükkanlarını açmayacakları öğrenildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.