Çok katlı otoparka yeni düzenleme

Çok katlı otoparka yeni düzenleme
Yayınlama: 22.10.2021 23:02:44
Düzenleme: 22.10.2021 23:03
1.019
A+
A-

Meydan Mahallesi sakinleriyle biraraya gelen Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, çok katlı otopark düğün salonunun bilgi evine dönüştürüleceğini belirtti.

MAHALLE SAKİNLERİNİ DİNLEDİ

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, mahalle buluşmalarının 19.’sunda Meydan Mahallesi Sakinleri ile bir araya geldi. Toplantıda sorunları dile getiren Mahalle Muhtarı Erdoğan Atmaca, çok katlı otopark üzerine ÇATOM istediklerini belirtti.
Vali Şahin ise, çok katlı otopark üzerinde gençlerin ve kadınların kullanabileceği, içinde dersliklerin olacağı ve kursların düzenlenebileceği bilgi evi projesi hazırladıklarını belirtti.
Mahallede bulunan harabe bir evde yalnız yaşayan Mehmet Atayan’ın sorununun çözümü için kurum müdürlerine talimat veren Vali Şahin, “Maliyeti 50 Bin TL’yi geçmeyecek bir prefabrik ev yapabiliriz ya da uygun bir eve kiraya girerse onun kirasını ödeyebiliriz” dedi. Hasankeyf Şemsiyeli Sokağı yeşillendirme talebine karşılık veren Vali Şahin “Bu sokakta bütün duvarları Hasankeyf temalı resimlerle süsleyeceğiz” dedi. 600 metrekarelik alan bulunması halinde mahalleye taziye evi yapabileceklerini belirten Vali Şahin, minibüsçüler durağını ise kaldıracaklarını ifade etti. Şahin, “BASKİ yanındaki alana otobüs aktarım alanı yapıyoruz. Otobüsler buraya taşınacak. Burası bir merkez olacak. Şu anda Belediye karşısında kullanılan mevcut otobüs aktarım yerine de minibüsçüleri alacağız. Bu alanı ise semt pazarına dönüştüreceğiz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.