Doğal gaz desteği başvurusu nasıl yapılır!

Doğal gaz desteği başvurusu nasıl yapılır!
Yayınlama: 07.09.2022 06:26:05
515
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamalar sonrasında doğal gaz yardımı almak isteyen vatandaşlar e-devlet’e yöneldi. Peki, doğal gaz desteği başvurusu nasıl yapılır? İşte binlerce kişinin faydalanabileceği e-devlet doğal gaz yardımı başvuru ekranı ve sayfası…

Geçtiğimiz yıl dar gelirli vatandaşın faydalandığı doğal gaz desteğine başvurular bu yıl da alınmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya ilişkin açıklamasında önemli bilgilere yer verdi.

DOĞAL GAZ YARDIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Yardıma ilişkin başvuruların 5 Eylül’den itibaren e-devlet üzerinden gerçekleştirileceği Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı.

İhtiyaç sahibi olmak şartıyla doğalgaz altyapısı bulunan 647 ilçe/beldede ikamet eden ve doğal gaz aboneliği olan bütün vatandaşların destekten yararlanabileceği önceki dönemde açıklanmıştı.

DOĞAL GAZ DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Destekten yararlanmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden gerekli bilgiler doldurarak başvuru işlemlerini tamamlamış oluyorlar. Başvuruların değerlendirme işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte de şartlar uygunsa ödemeler gerçekleştiriliyor.

E-DEVLET DOĞAL GAZ YARDIMI BAŞVURU EKRANI SAYFASI

Doğal gaz desteğinden faydalanmak için e-devlet üzerinden başvuruda bulunmak yeterli oluyor. Karşınıza çıkan formdaki bilgileri doldurarak başvurularını gerçekleştirebilirsiniz.

DOĞAL GAZ DESTEĞİ BAŞVURU LİNKİ İÇİN TIKLAYINIZ…

DOĞAL GAZ YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca hayata geçirilen “Doğalgaz Tüketim Desteği” programından hanelerin faydalanabilmesi için, başvuru sahibinin şu şartları taşıması gerekmektedir;

• Türk vatandaşı olması,
• E-Devlet kapısı üzerinden destek programına başvuruda bulunması,
• Doğal gaz arzı sağlanan ilçe/beldede ikamet ediyor olması,
• İkamet adresinde ön ödemeli ya da faturalı sayaca bağlı bir doğal gaz aboneliği bulunması
• Ödenecek faturasının mesken abone grubuna ait olması,
• Hakkında ilgili SYD Vakfınca hak sahipliği kararı verilmesi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.