Düğün ve spor tesislerine sıkı denetim

Düğün ve spor tesislerine sıkı denetim
Yayınlama: 25.08.2021 13:41:46
931
A+
A-

Vali Hulusi Şahin başkanlığında olağanüstü toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararıyla kentteki düğünlerin yanı sıra spor tesislerinde de sıkı denetimlerin yapılması kararlaştırıldı.

Batman’da vakalarda yaşanan ciddi artışın ardından Vali Hulusi Şahin başkanlığında olağanüstü toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 6 Eylül tarihinden itibaren uygulanmak üzere yeni kararlar aldı.

HALI SAHALARA HES KODU ZORUNLULUĞU

Toplantıya; Garnizon Komutan Vekili Hava Albay Halil İbrahim Yüksel, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Vali Yardımcısı/Hasankeyf Kaymakamı Şenol Öztürk, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutan Komutanı Albay İsa Çakmak, kurul üyeleri, hastane başhekimleri ve ilgili sağlık birim başkanları katıldı. İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu’nun, Covid-19 Pandemi’si ile mücadelede yürütülen çalışmalar, vaka durumları, test sayıları ve sonuçları ile Filyasyon çalışmalarına ilişkin bilgilendirmesinin ardından konuşan Vali Şahin, salgınla mücadelede temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra aşılama faaliyetine dikkat çekti. Vali Şahin, şehirlerarası otobüs terminali, havalimanı ve garda yolculuk yapacak vatandaşların ve konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katılanların negatif sonuçlu PCR Testi zorunluluğu denetimlerini sıkı bir şekilde yapılmasını istedi. Kurulda alınan karar doğrultusunda il genelinde 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren aşısız veya hastalığı geçirmemiş kişilerin; Halı saha ve yüzme havuzlarında da HES kodu üzerinden veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılmasına ve il genelinde nikah ve düğün merasimleriyle ilgili alınan kararlarla ilgili uygulamaların emniyet ve zabıta ekiplerince denetlenmesine karar verildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.