Gar ve terminalde HES yoğunluğu

Gar ve terminalde HES yoğunluğu
Yayınlama: 13.09.2021 14:31:42
603
A+
A-

Yolculuklarda HES uygulamasının başlamasıyla Şehirlerarası otobüs terminali ve tren garında denetimler arttırıldı.

Aşı ve PCR sorgulaması yapılırken kuyrukların oluşması dikkat çekti.

BİLETLER İPTAL EDİLDİ

Batman’da Koronavirüs önlemleri kapsamında Hayat Eve Sığar (HES) kodu ile giriş zorunluluğu bulunan Batman Tren Garı ve Şehirlerarası Otobüs Terminalinde zaman zaman kuyruklar oluşmaya başladı. İçişleri Bakanlığı tarafından 6 Eylül tarihinden bu yana uygulamaya konulan HES kodu ile yolculuk dönemi, sıkıntıları da beraberinde getirdi. Özellikle dargelirlilerin tercih ettiği tren yolculuğu yapmak isteyen vatandaşlar, HES uygulaması üzerinden aşı ve PCR testi sorgulaması yapıldıktan sonra bilet alabiliyorlar.

Yapılan HES sorgulaması sırasında ise uzun kuyrukların oluştuğu gözlendi. Aşı ve PCR testi yaptırmayan bazı vatandaşlar, Gan kapısından dönmek zorunda kaldı. Denetimlerin arttığı bir diğer yer ise Batman belediyesine ait Şehirlerarası Otobüs Terminali oldu. Şehirlerarası toplu ulaşımda başlayan aşı ve PCR testi zorunluluğu ile ilgili Belediye Zabıta ekipleri tarafından denetim yapıldı.

Aşısı bulunmayan yada negatif sonuçlu PCR testi yaptırmayan yolcular otogara alınmadı. Bazı kişiler ise test için hastanelere yönlendirildi. Bu arada bilet alan birçok kişi ise HES uygulamasına takılınca biletlerini iptal etmek zorunda kaldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.