Haydar Dümen koronavirüsten öldü Sessiz sedasız gömüldü Bir nesle damga vurmuştu

Haydar Dümen koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti. Cinsellik yazılarıyla bir döneme damga vuran Haydar Dümen sessiz sedasız gömüldü. Haydar Dümen’in ölüm sebebi Covid’e bağlı kalp durması olarak kaydedildi.

Haydar Dümen koronavirüsten öldü Sessiz sedasız gömüldü Bir nesle damga vurmuştu
Yayınlama: 11.02.2022 14:49:46
713
A+
A-

Posta Gazetesi köşe yazarı Haydar Dümen hayatını kaybetti. Haydar Dümen’in cenazesi defnedildi. Haydar Dümen’in ölüm kaydında ölüm sebebi olarak koronavirüse bağlı kalp krizi olarak kayıtlara geçti.

10 Şubat akşamı vefat eden Dümen Covid önlemleri çerçevesinde toprağa verildi. 90 yaşındaki Dr. Haydar Dümen Posta gazetesinde yazdığı cinsellik ile ilgili yazılar ve renkli kişiliği ile milyonların sevgisini kazanmıştı.

Haydar Dümen kimdir?
1931 tarihinde doğan Haydar Dümen, Türk psikiyatrist ve seksoloji uzmanıdır. Uşak’ın İkisaray köyünde doğmuştur. Lise’den 1948 yılında mezun olan Dümen, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1955 yılında mezun olmuş, 1958’de nöropsikiyatri uzmanı olmuştur. 25 yıl kamuda çalıştıktan sonra emekli olmuş ve yazın çalışmalarına ağırlık vermiştir.

Dümen Türkiye’nin Güzin Abla’dan sonra en tanınmış dert dinleyen gazete köşe yazarıdır. Özellikle cinsel yaşam konusundaki problemleri değişik bir mizah anlayışı ile kaleme alarak cevapladığından geniş bir okuyucu kitlesine sahiptir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.