HÜDA PAR: “Erdemli bir nesil yetişsin istiyoruz”

HÜDA PAR: “Erdemli bir nesil yetişsin istiyoruz”
Yayınlama: 16.09.2021 13:28:54
1.203
A+
A-

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanlığı tarafından “Erdemli Bir Neslin İnşası” adıyla başlatılan park buluşmalarında İslami ölçüleri esas alan erdemli bir neslin yetiştirilmek istendiği vurgulandı.

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanlığı, Erdemli Bir Neslin İnşası üst başlığıyla park buluşmaları programları başlattı. Park buluşmalarının ilki, Batman’ın büyük parklarından biri olan Fatih mahallesindeki Kine Em Parkında gerçekleştirildi. Sunuculuğunu ve selamlama konuşmasını Enes İmir’in yaptığı programa gençler yanı sıra parktaki aileler de ilgi gösterdi. Özlem Ajans sanatçılarından Ömer Güneş ve bazı gençlerin ilahi ve ezgiler seslendirdiği programda, günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapıldı. Programda konuşan HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, parti olarak kent merkezinde halkla buluşma programları başlattıklarını belirterek bu programların faydalı ve verimli olması temennisinde bulundu.

“Gençlik, insanın imtihan sürecinin şekillendiği dönemdir”

Programa katılan gençlere seslenerek konuşmasını sürdüren Durmaz, “Hayatın en verimli ve en değerli çağı gençliktir. Bu yüzden bu dönemin kıymeti bilinmelidir. Aslında gençlik dönemi insanın imtihan sürecinin şekillendiği dönemdir. Malum insanlar bir amaca matuf yaratılmışlardır. Bu amaca ulaşmak için insanın İslami değerler doğrultusunda hayatını sürdürmesi gerekir. Bugünün duyarlı gençlerinin, toplumda artan yozlaşmalara karşı tedbirler geliştirmeleri, projeler üretmeleri elzemdir. Bunu kim yapacak, tabi ki İslami ölçüleri esas alan gençler yapacak, sizler yapacaksınız. Bu yüzden herkesin imkânları ölçüsünde topluma değer katması, gençliği değerleriyle yeniden buluşması için daha aktif olması ve daha fazla çalışması gerekiyor.” şeklinde konuştu.

“İslami ölçüleri esas alan erdemli bir nesil yetişsin istiyoruz”

Parti olarak sürekli sahada bulunduklarını söyleyen Durmaz, “Kimi zaman esnafın yanında, kimi zaman mağdurun yanında, kimi zaman çiftçinin yanında, kimi zaman da çobanın yanındayız. Bugün de parklardayız. Maddi sorunlara çözüm aradığımız gibi manevi sorunlar konusunda da çözüm arayışındayız. Biz sorunlar çözülsün, halk rahat bir yaşam sürsün istiyoruz. Biz var olan sorunlara duyarlı, çözüm adına elini taşın altına koyan, adaleti tesis etmeyi hedef edinen, her hal ve durumda hikmetle hareket eden, okuyan, araştıran, ilim ve öğrenme adına sürekli bir arayış içerisinde olan ve hayatı boyunca İslami ölçüleri esas alan erdemli bir nesil yetişsin istiyoruz. Bunun için yolumuzun uzun, yükümüzün ağır olduğunun bilincindeyiz. Ancak karamsar olmadan, yeise düşmeden çalışmaları sürdürmeye, topluma ulaşmaya, vatandaşın yanında bulunmaya devam edeceğiz.” dedi. Konuşmanın ardından soru cevap kısmıyla devam eden programda, katılımcıların merak ettikleri cevaplandı. Ardından katılımcılara verilen ikramla ve dağıtılan eşantiyonlarla program son buldu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.