HÜDA PAR Merkez İlçe Başkanlığı Tügva icathanesini ziyaret etti

HÜDA PAR Merkez İlçe Başkanlığı Tügva icathanesini ziyaret etti
Yayınlama: 20.10.2022 12:10:47
44.326
A+
A-

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Muhammet Şerif Durmaz ve beraberindeki heyet, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından Batman’da kurulan İcathane Atölyesi’ni ziyaret etti.

Batman Üniversitesi Merkez Kampüste bulunan icathane ziyaretinde HÜDA PAR heyetini, TÜGVA Batman Şube Başkanı Muhammed Onutçu ve beraberindeki heyet karşıladı.

Ziyarette icathane koordinatörü Hamza Kaya, HÜDA PAR heyetine atölye ve laboratuvarları gezdirerek yapılan ve yapılacak olan çalışma ve projelerle ilgili bilgiler verdi.

Türkiye’nin en büyük icathanesinin Batman’da kurulmasının sevindirici olduğunu belirten Merkez İlçe Başkanı Durmaz, projenin uygulanması sürecinde emeği geçenlere teşekkür etti.

“İcathane atölyesi gençlerin gelişimine katkı sağlayacak”

Gençlerin ufkunu açacak çalışma ve projelerin icathane vesilesiyle yapılacak olmasının önemli olduğunu vurgulayan Durmaz, şu değerlendirmelerde bulundu:

“İlimiz Batman’daki genç kardeşlerimizin TÜGVA icathanesi aracılığıyla teknolojiyi kullanarak faydalı projelere imza atmalarının gençlerin yeni yetiler kazanmasına ve var olan teknolojik ve bilimsel becerilerini geliştirmelerine katkı sağlayacaktır.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.