HÜDA PAR reklamcıların sorunlarını dinledi

HÜDA PAR reklamcıların sorunlarını dinledi
Yayınlama: 04.10.2022 19:59:48
555
A+
A-

Kent merkezinde bulunan reklamcı ve tabelacıları ziyaret eden HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Muhammet Şerif Durmaz, malzemelere yapılan zamlardan dolayı esnafın giderlerini karşılamada zorlandığına dikkat çekti.

Sektör ziyaretlerine devam eden Merkez İlçe Başkanı Durmaz ve yönetim kurulu üyeleri, kent merkezinde reklamcı ve tabelacıları ziyaret ettik.

Ziyaret edilen esnafın sorun ve sıkıntılarını dinleyen HÜDA PAR heyeti, sektör işletmecilerinin artan giderlerden dolayı ödemelerini yapmakta zorlandığını söyledi.

Ziyaretlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Durmaz, “Reklamcılık ve tabelacılık yapan girişimcilere yönelik yaptığımız ziyaretlerde sektör sorunlarına dair hem işletmeciler hem de çalışanlarla hasbihal ettik. Reklamcılık ve tabelacılık sektöründe nitelikli personel sorununu olduğunu öğrendik. Nitelikli personel sorununu ortadan kaldırmak için çalışmalar yapılmalıdır. Hammadde de dışa bağımlılık, reklamcılık sektörünün geleceğini zora sokmaktadır.” şeklinde konuştu.

Girdi artışlarının reklamcıları zorladığını dile getiren Durmaz, “Girdilerin artışı birçok sektörde olduğu gibi reklamcılık sektöründe de zor günlerin yaşanmasına neden oldu. Sektörelolarak zor bir süreçten geçiliyor. Dalgalı piyasa ve fiyat kurları, üretici sınıfındaki reklamcılık ve tabela esnafını zor bir duruma sürüklemektedir. Ziyaretlerde esnaflardan öğrendiğimiz diğer bir husus ilimiz Batman’da borcu bulunan esnaf sayısının artıyor olmasıdır. Kimi esnaflar borçlarını ya ödeyemiyor ya da ödemekte çok zorlanıyor.” dedi.

Pandemiden bu yana sürekli esnafın yanında olduklarını vurgulayan Durmaz, son olarak şunları söyledi:  “Batman Merkez İlçe Teşkilatı olarak esnafımızı bugüne kadar yalnız bırakmadık. Pandemiden bu yana sürekli yanlarında olduk, sorunlarının çözülmesine aracı olduk, seslerinin kamuoyuna duyurduk. Bundan sonra da esnafımızın yanında bulunmaya, sorunlarının çözülmesi için parti olarak üzerimize düşeni yerine getirmeye devam edeceğiz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.