Kabine toplantısı bugün ne zaman saat kaçta açıklama yapılacak?

Son günlerde vaka sayılarının artması sonucu Kabine toplantısı ne zaman yapılacak araştırması başladı. Kabine toplantısı bugün Erdoğan liderliğinde Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in sunumu ile saat 15.00’te başlayacak. Erdoğan kabine toplantısı kararlarını saat 19.00’da canlı yayında açıklaması bekleniyor.

Kabine toplantısı bugün ne zaman saat kaçta açıklama yapılacak?
Yayınlama: 16.08.2021 11:49:38
901
A+
A-

Okulların açılmasına az bir zaman kalan vaka sayılarının bir kez daha tırmanışa geçmesi pek çok vatandaşı tedirgin etti ve gözler kabine toplantısından çıkacak yüz yüze eğitim kararına kilitlendi. Kabine toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bir kere daha toplanacak.

Masadaki en önemli gündem ise okullar açılması olacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yapacağı sunum sonrası okulların yüz yüze eğitime geçmesi hakkında nihai karar verilecek.

Okullar açılacak mı

Eğitim gündemine ilişkin sorulara da yanıt veren Erdoğan yüz yüze eğitimin yapılacak kabine toplantısında görüşüleceğini belirterek şunları dile getirdi:

Kabine toplantısında yeni Milli Eğitim Bakanımız bizlere sunumunu yapacak, bu da o konular arasında yer almakta. Temennimiz yüz yüze eğitime geçebilmek. Bu konu hakkında Mahmut Bey hazırlıklarını bu doğrultuda yapmışsa ve gerçekten okullarımızı açalım diyorsa biz de Kabine olarak bu işe ikna olursak hayırlı olsun deriz.

Türkiye’de ve dünyada vaka sayılarında bir kez daha bir artış söz konusu. Özellikle Kurban Bayramı’nın ardından artan vaka sayıları 20 000 seviyesini geçti. Bu yüzden alınacak “Yeni tedbirler olacak mı?” sorusunun cevabı merak ediliyor. Bu konu hakkında henüz kesin bir bilgi bulunmuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı açıklamalar ile yeni tedbirlere yönelik soru işaretleri yanıt bulacak.

Kabine toplantısından yasak kararı çıkar mı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı hakkında şu ifadelerde bulunmuştu;

İnşallah yapacağımız ilk Kabine Toplantısı’nda durumu tekrar inceleyeceğiz. Bu şekilde devam mı? Çünkü bayramdaki vatandaşlarımızın yaşam biçimi her şeyi tersine çevirdi.

Aleyhe döndü, bunu tekrar lehe döndürmemiz lazım. Normal hayata nasıl döneriz bunun çabası içerisindeyiz. Normalleşmeyi hızlandırmanın çabası içerisinde olacağız.

TWİTTER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.