MEB’den sel bölgesindeki okullar için açıklama

MEB’den sel bölgesindeki okullar için açıklama
Yayınlama: 14.08.2021 20:07:29
1.117
A+
A-

Türkiye’nin bir çok noktasında gelen seller yeni eğitim yılına hazırlanan okulları da etkiledi. Milli Eğitim Bakanlığı bölgelerle ilgili açıklamada bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, selden etkilenen bölgeler de okullardaki hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini belirterek, eğitim öğretim başlayana kadar bölgedeki eksiklikleri gidereceklerini bildirdi.

Özer, yazılı açıklamasında, afet bölgesi ilan edilen illerdeki eğitim kurumları, öğretmenler ve öğrencilerin durumunun yakından takip edildiğini belirtti.

Bölgedeki öğretmenlerin, başta barınma dahil olmak üzere, her çeşit gereksiniminin karşılanması için il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri vasıtası ile harekete geçtiklerini dile getiren Özer, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın afet bölgesi ilan ettiği Kastamonu, Bartın ve Sinop’taki gelişmeleri anbean izliyoruz. Sel sebebiyle hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, tedavileri hastanelerde devam edenlere acil şifalar temenni ediyoruz. Selin sebep olduğu zarar ve mağduriyetlerin giderilmesi için devletimiz daima milletinin yanındadır.” değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Özer, selden etkilenen bölgeler de okullardaki hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini de belirterek, “Eğitim öğretimin başlayacağı zamana kadar afet bölgesindeki eksiklikleri gidereceğiz.” açıklamasını yaptı.

TWİTTER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.