Pazar da cep yakıyor

Pazar da cep yakıyor
Yayınlama: 14.09.2021 14:25:12
1.009
A+
A-

Sebze ve meyve fiyatlarındaki artış devam ederken, ekonomik olduğu için dar gelirli vatandaşların tercih ettiği semt pazarlarında da fiyatlar cep yakmaya başladı.

Fiyat artışları semt pazarındaki etiketlere yansımasına rağmen marketlerle kıyaslandığında yine de uygun olan ürünlerden alabilmek için vatandaşlar pazarlara akın ediyor. Satışlardan memnun olduklarını belirten Pazar esnafı,
“Satışlar çok güzel. Daha da güzel olacak inşallah. Yaz meyveleri iki katına çıktı. Yazın pek iyi değildi. Önümüzdeki günlerde havalar soğumasından dolayı fiyatlar biraz yükselecektir. Yaz meyveleri de tezgahlardan yavaş yavaş kalkıyor. Ama genel durum olarak satışlar iyi. Kışın tabi fiyatlar artınca vatandaşlar da bugün aldığını biraz daha azaltarak alacak” dediler.
Artan fiyatlardan şikayet eden vatandaşlar, “Günden güne vatandaşın alım gücü zayıflıyor. Geçen sene 100 TL’ye Pazar yapan vatandaş bugün 200 TL’ye yapıyor.
Fiyatlar günü gününe uymuyor. Pazarın tadı tuzu yok eskisi gibi. Vatandaş elindekine bakıyor, tezgaha bakıyor bir şey alamıyor” diye konuştular.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.