Sağlık İl Müdürü Pamukçu’dan uyarı geldi

Sağlık İl Müdürü Pamukçu’dan uyarı geldi
Yayınlama: 29.08.2021 14:59:00
1.196
A+
A-

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı vaka haritasında Batman düşüş görünürken, Sağlık İl Müdürü Dr. Hakan Pamukçu’dan uyarı geldi.

Vaka sayılarının düşüşü bizleri mutlu ederken Pamukçu, hastanelerdeki doluluk oranlarına ve ölümlü vakalara dikkat çekti.

“YOĞUN BAKIMDA 70’İN ÜSTÜNDE HASTAMIZ VAR”

Konu sosyal medya hesabı üzerinde açıklama yapan  Pamukçu’nun ifadeleri şöyle; “Sn. Bakanımızın açıkladığı tabloda görüldüğü gibi, vaka sayılarımız düşüşe geçti çok şükür, ama bu durum bizi yanıltmasın. Halen Vaka sayısının en fazla olduğu ilk 5 il arasındayız ve yoğun bakımda 70’in üstünde hastamız var. Serviste ne yazık ki 300’ün üstünde yatan hastamız var.

“ÖLÜMLERDE GENÇ HASTALARIMIZ ARTIK ÇOK SIK GÖRÜLMEKTE”

“Ne yazık ki, hemen hemen her gün doktorlarımız, üzülerek ailelere ölüm haberleri vermek durumunda ve ölümlerde genç hastalarımız artık çok sık görülmekte. Sevgili gençler, elimizde, kendimizi koruyacak AŞI gibi güçlü silah varken, ne kendimizi ne sevdiklerimizi tehlikeye koymayalım Her şeyin başı Sağlık, sağlığın başı AŞI Sağlıklı günleri hep beraber çabalayarak elde edeceğiz” dedi.

Adnan Pekgül Batman Tarafsız

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.