‘7 Yıl geçti, soruşturma yok’

‘7 Yıl geçti, soruşturma yok’
Yayınlama: 06.10.2021 18:34:22
Düzenleme: 06.10.2021 18:56
755
A+
A-

6-8 Ekim vahşetinin yıldönümü dolayısıyla açıklama yapan HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, aradan 7 yıl geçmesine rağmen 6-8 Ekim vahşetinin organizatörleri hakkında herhangi bir soruşturmanın başlatılmamasının kamuoyunu endişelendirdiğini belirtti.

Şahin, bu olaylar sırasında parti binalarına yönelik saldırı olduğunu, yüzlerce vandalın, çetecinin parti binasını içindekilerle birlikte yakmaya çalıştığını söyledi.

Katliamın planlamasının belediye binasında yapıldığı duyumunu aldıklarını vurgulayan Başkan Şahin, o günden beri vahşeti organize eden HDP’li yetkililer hakkında herhangi bir soruşturmanın başlatılmamış olmasının kamuoyunu endişelendirdiğini, vicdanları kanattığını ifade etti.

Vahşet ve katliamın üç gün sürmesine rağmen buna karşı herhangi bir önlem almayan o dönemin kolluk kuvvetlerinin de yargılanması gerektiğini söyleyen Şahin, yargıyı göreve çağırdı.

6-8 Ekim katliamımın sorumlularının hakkında herhangi bir soruşturmanın olmamasının katliam ve vahşetin sorumlularını cesaretlendireceğini, yeni vahşetlere davetiye çıkardığını belirten Şahin, suçlukların gereken cezayı alıncaya kadar bu durumu ısrarla gündemde tutmayı sürdüreceklerini vurguladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.