Batman üniversitesine yeni bir slogan

Batman üniversitesine yeni bir slogan
Yayınlama: 11.08.2021 18:10:51
Düzenleme: 11.08.2021 18:22
895
A+
A-

Batman üniversitesi, öğrenci ve akademisyenlerin görüşleri alınarak yeni bir slogan seçimi yapıldı.

Enerji sahasında ihtisaslaşma çabalarının sürdüğü ve Yükseköğretim Kurulu nezdindeki girişimlerden sonuç alınmaya çalışıldığı Batman Üniversitesinde, öğrenci ve akademisyen görüşlerinin katılımcı bir ortamda yansıması sağlanarak yeni motto (slogan) seçimi yapıldı.

Bilgiyi enerjiye dönüştüren üniversite 

Öğrenci ve öğretim elemanlarının önerdiği yüzlerce motto arasında “Bilgiyi Enerjiye Dönüştüren Üniversite” en çok oyu alarak birinci oldu.

Başta eski motto olan “Bilim Dünyasına Açılan Pencereniz” olmak üzere “Petrol Kentinin Üniversitesi”, “Verimli Topraklardan Evrensel Bilgiye”, “Bilgi İçin Taze Bir Kaynak” ve “Sanayiden Doğan Kentin Üniversitesi” gibi mottoların yarıştığı ve iki aydan uzunca bir süre devam eden anketlerde, yaklaşık 7 bin 500 öğrenci ve 500 akademisyen oy kullandı.

Katılımın son derece yüksek olduğu gözlemlenen ve çeşitli eleme ve seçme parametrelerinin uygulandığı farklı anketler sonucunda, “Bilgiyi Enerjiye Dönüştüren Üniversite” yüzde 56 oy alarak Batman Üniversitesi’nin yeni mottosu oldu.

Yeni motto belirlenmesinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Batman Üniversitesi Rektörü İdris Demir, “Öğrenci ve öğretim elemanlarımızın önerdiği bütün mottolar birbirinden güzeldi. Büyük bir ilgi ve katılım eşliğinde gerçekleştirilen anket dizisinde emeği geçen öğrenci ve personelimize teşekkür ediyorum.

Üniversitemizin vizyon ve hedeflerinin belirlenmesinde, yeni mottomuzun akılda kalıcılığı sayesinde önemli bir katkısının olacağını düşünüyor, hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.