Batman’da 1000 Polisle ‘huzur’ uygulaması

Batman’da 1000 Polisle ‘huzur’ uygulaması
Yayınlama: 28.11.2022 01:36:40
361
A+
A-

Batman’da 1000 polisle `refah ve itimat` uygulaması yapılmış oldu. Uygulamada farklı suçlardan aranan birçok suçlu yakalanarak gözaltına alındı.

Batman İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 27 Kasım 2018 tarihinde şehit olan Birol Öztekin adına kentin farklı noktalarında yaptıkları uygulamalarda durdurdukları araçları ve kişileri kontrol etti. Uygulamada değişik suçlardan aranan birçok suçlu yakalanarak gözaltına alındı.

“BİRÇOK KİŞİ GÖZALTINA ALINDI”

Uygulamaya katılan İl Emniyet Müdür yardımcısı Mehmet Fatih Ersoy, uygulamaya personel ve ekiplerinin tamamına yakınıyla katılım sağladıklarını ve vatandaşların huzurunu, can ve mal emniyetini sağlamak için bu uygulamayı yaptıklarını söylemiş oldu. Ersoy, “27 Kasım 2018 tarihinde aramızdan ayrılan terörle savaşım şube müdürlüğünde sorumlu polis arkadaşımız şehit Birol Öztekin’in adını refah ve itimat uygulamamıza verdik. Arkadaşımıza atfen ilimizin genelinde giriş ve çıkışlarda, otoparklarda, parklarda, halkın yoğun olduğu alanlarda, umuma aleni alanlarda gerek yaya, gerek devriye, gerek sabit kontrol olarak gerekse de ekiplerin marifetiyle ve katılımıyla uygulamamız devam edecek. Özellikle kadın ve çocuklarımıza, gençlerimize ve hanımlarımıza zarar verecek ne kadar şahıs var ise bunların tespiti ve bunların caydırılması noktasında güvenlik teşkilatı olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirmiş olacağız. Şu ana kadar arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalarda birçok aranan kişi yakalandı. Arkadaşlarımız sorgulamaya devam ediyorlar. Araçlarda şahısların üstünde kimlik kontrolleri yapılıyor. Bine yakın personelle kent merkezinde şu anda uygulamalarımız devam ediyor. 30 noktada sabit noktamız var şu an. Bunun dışında devriyemiz, seyir halinde ekiplerimiz ve metruk yerleri test eden ekiplerimiz var. Gerek uyuşturucuyla mücadele noktasında gerekse de suçla savaşım noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Şu an için arkadaşlarımız değişik suçlardan aranması ve yakalanması bulunan şahısları aldılar. Net sayı daha belli değil ama yakalanmaya ve alınmaya devam ediliyor” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.